Day 14 and Day 15 - "Žena je prázdné kuře a muž její nádivkou."

15. dubna 2018 v 23:50 | Radek J. Kašpar
Nadpis by Čokovoko. Brno džjeah. Mentálně jsem se vrátil do roku 2011, kdy jsem je poslouchal a velmi silně jsem jimi byl ovlivněn ve svém budoucím náhledu na svět a všechna jeho utrpení.

Žiju si víkendovou idylku na vsi, užívám si vcelku pěkné počasí a relaxuju. Včera a dnes bylo ještě krásně, jen zítra má trochu sprchnout. Aspoň se pročistí vzduch. A užiju si tancování v dešti. Hraju si na Natashu Bedingfield v klipu k písničce Unwritten (to je ta ze starý reklamy na Pantene, určitě to znáte, pokud jste z pravěku, jako já), jak tam blbne s dětma ve vodě a je celá promočená a řve "fýl d rejn on jór skyn"... Puberťačka v srdci mém se tetelí v euforii a stařík v mých kloubech dostává co proto.

V Poličce na náměstí dnes měli sraz motorkáři. No a to bych nebyl já, kdybych na to nezapomněl a nepotřeboval zrovna přejet přes město autem. Naštěstí jsem nebyl jediný podivín v osobáku, co narušuje plejádu nablýskaných burácejících strojů, ale i tak - je to nepopsatelný pocit, když po obou stranách úzké silničky stojí davy lidí a čumí na vás, jak si to tam hrcáte po dlažebních kostkách mezi dvoukoláky s řidiči v kožených bundách a šátcích s lebkami. Chtěl jsem stáhnout okýnko a začít mávat davu jako britská královna, ale radši jsem tento nápad zavrhl. Nemám na to dost urozený původ a moje krev jde spíš do tmavoruda.

Zamířil jsem do Penny a nakoupil nějaké to zkrachovalecké jídlo. Pytlíkovou polívku, pytlíkové těstoviny s omáčkou, sáčkové zlaté polomáčené a plechovkový monster. Chtěl jsem si koupit ještě pivo, protože bylo v akci, ale pak jsem si uvědomil, že už tolik nechlastám. Dobře, Ráďo, dobře si udělal pro svoje zdraví. Ani ta sleva tě nezlákala. Tvá játra jsou z toho rázem naměkko.

Ani ve dvaadvaceti letech se mně paní puberta nechce vzdát a jednou za čas mi přinese nějaký krásný dárek v podobě beďaru na čele. Právě před pár dny tento okamžik nastal. A ne, není to ten roztomilý malinkatý beďárek, který vymáčknete jako pikao z tuby a máte pokoj. Tohle je přírodní úkaz sledovaný vulkanology z celého světa, odehrávající se na mé hlavě. Když jen trochu pozvednu obočí, tak cítím, že každou chvíli může z mé lebky vystřelit hmota formující novou pevninu v Pacifiku, takže většinu času teď chodím s tupým pohledem, jako Zuckerberg před Kongresem. Tiše čekám, až se kožní povrch na několik měsíců opět uklidní. Je to pak ale zase napětí, větší než žít na Islandu na úpatí Hekly.

Chystám se do postele a těsně před tím, než přes sebe přehodím přikrývku a zhasnu světlo, tak si napatlám ťapky takovým zvláštním přípravkem na pocení nohou. Kdysi mé nohy vydávaly neskutečný odér. Občas jsem si říkal, že bych ty svá chapadla připomínající dobře odleželý romadúr vzal, uřezal a zahodil a zvažoval jsem budoucnost s voňavými protézami. To mi ale přišlo dost drastické, tak jsem se poptal známých, co dělat a kamarádka mi poradila metodu více hodnou 21. století. Jmenuje se to Driclor a jak už jsem říkal, těsně před spaním si to nanesete na oblast, kde chcete eliminovat perspiraci, v mém případě tedy chodidla. I když - mám sto chutí se v tom vykoupat celý... nebudu to dělat. V příbalovém letáku to teda nijak nezakazujou, ale... nebudu to dělat.

Dnes jsem udělal kus důležitých školních povinností a uvidíme, co přinese zítřek. Cítím se namotivovaný a plný energie, nehledě na to, že je skoro půlnoc. Ale spánek je důležitý a je třeba získat každou minutku.

Tak zase příště, váš Radan

P.S.: Víte, jak je na Facebooku aplikace "V tento den"? No před pár lety jsem prý rozhazoval rukama a nohama na tuto píseň. A stejně jako kdysi, jedu si svou vlastní verzi tance Kalypso a neřeším okolí. A tak to má být. Dance like noone's watching. ;)

Jůůů a už vás tu bylo dvě stě. To je taková větší osada nebo zahrádkářská kolonie nebo nějaké megasídliště. Aneb vítejte u dalšího dílu z cyklu "Nemám pojem o vztahu čísel s realitou".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama