Day 10 - Pivo při svíčkách

10. dubna 2018 v 23:43 | Radek J. Kašpar
...a víno při lava lampě. Můžete ho do ní rovnou vylejt a třeba to způsobí reakci. Malý chemik v srdci mém zajásal.

Od rána jsem byl pevně přesvědčen, že budu procházet autorské právo a napíšu si poprvé ten post-test. Posnídal jsem skývu bagetky se salámem, plátkem sýra a lovečákem, k obědu vykouzlil zázrak z takové té sypké směsi, co vám po zalití horkou vodou vytvoří v rendlíčku těstovinovou směs se špenátem. Hlavně proto, že se to v kredenci válelo už dlouho a bylo záhodno to zkonzumovat. Napral jsem do toho tunu sýra a nivy, čímž jsem to proměnil v hutnou kašovitou tahavou směs. Aneb - příprava na důchoďákovou stravu.

Po kafíčku jsem se jal čtení studijních materiálů, které bylo okamžitě přerušeno žádostí mého otce o pomoc se dřevem. Protože jsem před téměř třiadvaceti lety byl zplozen z jeho koulí a ještě trochu respektu k němu chovám, roboticky jsem odpověděl, že ano, jdeme. Stejně mi nic jiného nezbývá.
Po čtyřech hodinách v remízku u pole, vyplněných několika hádkami, otcovým skoropádem z žebříku, polámanýma rukama a zádama, zpocenými údy a samozřejmě tvrdou a velice smysluplnou prací jsme se konečně s valníkem plným kulánů zapojeným za naším traktorem dokodrcali k baráku. Vletěl jsem do sprchy, smýt ze sebe všechen ten prach a piliny, povečeřel jsem, jelikož čas na to akorát odpovídal a celý šťastný jsem se vydal do Šalingradu, kde u milého na bytě vychlemtám pár piv, projdu si studijní povinnosti a poklidně upadnu v snění.

Tak drahouš prý uklidil. Jó, stolek vypadá dosti sterilizovaně, vo tom žádná. Z podlahy by se dalo jíst, pokud by bylo co, jelikož i sebemenší drobek zametl. Je fajné míti takovou Popelku. Jenže kdybych mu měl přinést něco, co mi cestou cvrnklo do nosu, dovezl bych s sebou maximálně tak zápachy z ulic, podchodů a vlakových kupé a z toho se honosné šaty fakt vykouzlit nedají. Achjo.

Odpoledne na poli snad zuřil orkán. Navál mi všechnu hlínu, dřevo a listí do všech možných otvorů na ksichtě, což jsem pak vehementně čistil kosmetickými polštářky a uchošťoury. Ale uši opět zapláčou. (Oči už zaplakaly, na chvíli osleply, ale pak se vzpamatovaly.) Je to špatné, když mě ofoukne. Posledně jsem měl na pravé straně obličeje zánět, který se uvnitř držel několik týdnů. V nesnesitelných bolestech jsem se tehdy objednal k obvoďačce, u které jsem se od vstupní prohlídky neukázal. Hned mi po přijetí udělala kompletní servis jako kompenzaci za mou dlouhou absenci. Dost jsem přibral, ale pozor, vyrostl jsem o jeden centimetr, ha! No, nejspíš to měřila blbě a ve spěchu, vždyť já už se jen propadám do naší matičky Země. S každým rokem blíž k peklu. No ale zpět k uchu - předepsala mi na to jen ten silnější Ibáč, šestistovku, kterej se prodává jen na recept. Kupodivu to pomohlo. Ale i tak jsem pro sichr pár dní po tom hltal dva ibalginy čtyřstovky najednou dvakrát denně. Člověk nikdy neví.

Nu ale konečně začalo nějaké slušné jarní počasí. Jsem za to rád. Dost mě to motivuje. Protože ikdyž bych nejradši zalezl do tekutého sodíku a nechal se zmrazit a pořád bych si přitom stěžoval, jak je horko, tak přeci jenom jsem červencové dítě a jedu na sluneční pohon.

Z pracovního odpoledne jsem si odnesl akorát tak zhuntovanou tělesnou schránku a rýmu jako trám. Frkám jako kobyla a občas to podle milého zní, jako bych startoval felcku. Nechce to chytnout. A ne a ne a ne.

Jdu se ještě zběžně věnovat autorskoprávním aspektům a zítra se uvidí, co dál. Končím tento bláznivý spisovatelský počin, jelikož mi už z tureckého sedu zdřevěněly hnáty a při nahnutí se pro sklenku piva jsem málem sletěl z postele.

Mějte krásné žití a nebojte se vlků vytí.

Váš Sir Radslav

P.S.: Neměl jsem doteď ani ponětí, jakou skladbu vám sem vložit. Tak jsem požádal svou drahou polovičku o vykřiknutí náhodného čísla a v seznamu oblíbených na youtube jsem vybral píseň na daném pořadí. A nutno říct, že i já jsem s tímto náhodným výběrem spokojený. La chanson parfaite.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama